Loading...

İpek Kirpik

İpek Kirpikİpek Kirpik Hakkında Her şey

Kirpikleriniz düz, istediğiniz gibi kıvrık değil mi? Kirpikleriniz seyrek görüntü olarak sizi rahatsız mı ediyor? Kirpikleriniz ne seyrek ne de kısa ama ince, istediğiniz gibi görünmüyor mu? Kirpikleriniz düz değil, seyrek değil, ince değil ama rengi çok açık istediğiniz gibi durmuyor mu? Çok sık rimel kullanıyorsunuz ve yine de tam istediğiniz sonucu elde edemiyor musunuz? Peki sahne yıldızlarının uyguladığı çözüme ne dersiniz? İpek kirpik uygulaması makyaj yapma gereksinimi duymadan, sanki her zaman göz makyajınız var gibi, üstelik son derece doğal görünüme ulaşmanızı sağlayabilir.Kirpik Uzatma Teknikleri Nelerdir? İpek Kirpik Nedir?

Başlıca 3 teknik vardır. Bunlar mink kirpik, ipek kirpik ve sentetik kirpik uzatma yöntemleridir. Boyutları 6 mm ila 17 mm arasında değişir. Bu 3 yöntem de uzman kişilerce yapıldığında gözlere ve kirpiklere zarar vermez. Güvenlidir. İpek kirpik, adından da anlaşıldığı üzere ipekten yapılan kirpiklerin tüm kirpiklere ayrı ayrı yapıştırılması ile yapılan bir uygulamadır. Ancak yapıştırılan ipek kirpik , doğrudan sizin kirpiğinize temas etmemekte, 1 mm kadar boşluk bırakılarak uygulanmaktadır. Uygulamanın kirpik diplerinizle alakası olmamaktadır. İpek kirpik doğal görünümlü kirpiklere sahip olmanızı sağlar. Çoğu kişi gözünüzde rimel olduğunu düşünür ve ipek kirpik takıldığını anlamaz. Ayrıca uzun ömürlüdür.

İpek Kirpiği Kimler Tercih Ediyor?

Kirpikleri açık renk, ince, güçsüz, seyrek ya da düz olan kişiler ipek kirpiği daha çok tercih ederken, kirpikleri bu kategoriye girmeyen diğer kişiler de tercih edebiliyor. Çünkü ipek kirpikler sadece kirpiklerinizi daha görünür hale getirmiyor, göz hatlarınızı belirginleştirerek bakışlarınızı daha etkileyici hale getiriyor.

İşlem Ne Kadar Sürüyor? İpek Kirpiklerin Ömrü Var Mı

İşlem yaklaşık 1,5 saatte tamamlanır. Takılan ipek kirpiklerin daha uzun süre dayanması mümkünse de, kirpiklerin sağlığı için 3 ay sonra çıkarılması gerekir. Çıkarma işlemi özel solüsyonu ile yapılır. Kirpikler 1 hafta dinledikten sonra yine uygulanır. Bu süre zarfında ayda 1 kez bakım yapılması, düşen kirpiklerin yerine takılması verimliliği arttıracaktır.

Kirpik Lifting Nedir?

Kirpik bakımı ile tamamlanan işlem, kirpiklerin daha kalkık, uzun ve kıvrık görünmesini sağlıyor.  İçerisinde doğal yağlar, vitaminler olan maske öncelikle kirpiklere uygulanıyor. Ardından bakım yaptıran kişi isterse, kirpiklerin boyanması ve renginin koyulaştırılması ile işlem pekiştiriliyor. Lifting uygulaması  sonrasında kalın, dolgun, uzun ve kıvrık kirpiklere sahip olunuyor. Sonuçta ortalama 2 kat etki bekleniyor. Kirpiklere uygulanan maskenin içinde argan yağı, protein kapsülleri, hidrolize keratin ve vitaminler yer alıyor. Doğal görüntü sevenlere, uzun ve kıvrık görünüm isteyenlere, kirpiklerinde 2 kat yoğun etkiyi yeterli bulanlara bu teknik öneriliyor.

whatsapp

© . All Rights Reserved. Design by Bilişm Noktası